(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-26 01:07

Honda CBR 500R 2014

(Nr 2322184)
Honda CBR 500R 2014

Marka i model:

Honda CBR 500R

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1735.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Termin elastyczny