(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 09:45

Honda CBR 600

(Nr 3004512)
Honda CBR 600

Marka i model:

Honda CBR 600 RR

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1203.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Badia Pavese, 27010, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Radlin, Polska

Termin elastyczny