(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 600 (Nr 4625293)

Honda CBR 600

Marka i model:

Honda CBR 600rr

Waga w kg (łączna):

170.00

Dystans: 2144.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.