Honda CBR 600 F (Nr 7567956)

Honda CBR 600 F
Waga
Sztuk
Honda CBR 600 F
Długość
207 cm
170 kg
1
Łączna waga:
170 kg
Dystans
3533 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 9 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Izmir, Izmir

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.