Honda CBR 600 RR (Nr 6672516)

Honda CBR 600 RR
Waga Sztuk:
Honda CBR 600 RR
Długość
207 cm
186 kg
1
Łączna waga: 186 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 8 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Boliwia, Lpz, La Paz

Od 1 gru 2020 do 20 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.