Honda CBR 600 RR (Nr 7192821)

Honda CBR 600 RR
Waga
Sztuk
Honda CBR 600 RR
Długość
207 cm
186 kg
1
Łączna waga:
186 kg
Dystans
1727 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 cze 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 14 cze 2021 do 17 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.