Honda CBR 600 RR HANNspree Ten Kate Replica (Nr 7481766)

Honda CBR 600 RR HANNspree Ten Kate Replica
Waga
Sztuk
Honda CBR 600 RR HANNspree Ten Kate Replica
Długość
201 cm
184 kg
1
Łączna waga:
184 kg
Dystans
350 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 3 cze 2021 do 6 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 cze 2021 do 12 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.