(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 12:47

Honda CBR 600RR

(Nr 2416668)
Honda CBR 600RR

Marka i model:

Honda CBR 600RR 2005

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1967.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Callington, PL17 7BA, Wielka Brytania

1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Wąglin, 97-545, Polska

5 mar 2018