(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 650 R (Nr 5719830)

Honda CBR 650 R

Marka i model:

Honda CBR 650 R

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 669.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, List

11 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.