(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR 650R (Nr 5110410)

Honda CBR 650R

Marka i model:

Honda CBR 650R

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1950.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Santarém District, Santarem

30 paź 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

6 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.