(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-16 09:06

Honda cbr 900

(Nr 2158938)
Honda cbr 900

Marka i model:

Honda cbr

Waga w kg (łączna):

200.00

Dystans: 777.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Maków Podhalański, 34-220, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Darłowo, 76-150, Polska

Termin elastyczny