Honda CBR125 (Nr 7599335)

Honda CBR125
Waga
Sztuk
Honda CBR125
Długość
192 cm
127 kg
1
Łączna waga:
127 kg
Dystans
1586 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 wrz 2021 do 19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Słowenia, Administrative Unit Maribor, Maribor

Od 13 wrz 2021 do 30 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.