(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Cbr125R (Nr 4759512)

Marka i model:

Honda CBR 125R

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Villanueva De La Cañada

29 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Coruna

2 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.