Honda CBR500R (Nr 6519185)

Honda CBR500R
Waga Sztuk:
Honda CBR500R
Długość
208 cm
192 kg
1
Łączna waga: 192 kg
Dystans: 944 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

6 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Winnenden

20 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.