Honda CBR500R ABS (Nr 7614605)

Honda CBR500R ABS
Waga
Sztuk
Honda CBR500R ABS
Długość
208 cm
194 kg
1
Łączna waga:
194 kg
Dystans
2197 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Veneto, Legnaro

Od 14 lip 2021 do 16 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 20 lip 2021 do 30 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.