Honda CBR600F (Nr 7947209)

Honda CBR600F
Waga
Sztuk
Honda CBR600F
Długość
215 cm
170 kg
1
Łączna waga:
170 kg
Dystans
3164 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Lancashire, Preston

Od 15 wrz 2022 do 17 wrz 2022

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Konstanca, Konstanca

Od 24 wrz 2022 do 25 wrz 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.