(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR600f 2011 (Nr 4917658)

Honda CBR600f 2011

Marka i model:

Honda CBR600F 2011

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 849.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Lausanne

17 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.