(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR600RR (Nr 6291189)

Honda CBR600RR

Marka i model:

Honda CBR 600RR

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1219.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Brabant, Etten-Leur

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

16 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.