Honda CBR600RR (Nr 8009949)

Honda CBR600RR
Waga
Sztuk
Honda CBR600RR
Długość
203 cm
310 kg
1
Łączna waga:
310 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 paź 2021 do 25 lis 2021

Adres i termin dostawy

Indie, Delhi, Nueva Delhi

Od 1 sty 2022 do 10 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie na pozór. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.