(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-28 09:11

Honda Cbr600rr 2003

(Nr 1876277)
Honda Cbr600rr 2003

Dystans: 2061.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Neapol, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Toruń, Polska

Termin elastyczny