(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda CBR650F (Nr 6683628)

Honda CBR650F
Waga
Sztuk
Honda CBR650F
Długość
215 cm
216 kg
1
Łączna waga:
216 kg
Dystans
2342 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Targ

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, Waterford, Dungarvan

Od 19 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - wszakże tylko pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.