Honda CBR650R (Nr 7153299)

Honda CBR650R
Waga
Sztuk
Honda CBR650R
Długość
211 cm
207 kg
1
Łączna waga:
207 kg
Dystans
3431 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Oslo, Oslo

Od 1 sie 2021 do 9 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 15 wrz 2021 do 30 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.