Honda CD 125 T Benly (Nr 7897965)

Honda CD 125 T Benly
Waga
Sztuk
Honda CD 125 T Benly
Długość
198 cm
133 kg
1
Łączna waga:
133 kg
Dystans
3022 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 13 gru 2021 do 19 gru 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Tarifa

Od 3 sty 2022 do 9 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.