(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 18:00

Honda cg 125cc

(Nr 2418056)
Honda cg 125cc

Marka i model:

Honda cg 125

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 255.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

13 mar 2018

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

16 mar 2018