(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

honda choper x 1, Kawasaki choper x 1, HD choper x 1 (Nr 7064776)

honda choper x 1, Kawasaki choper x 1, HD choper x 1
Waga
Sztuk
honda choper
Długość
250 cm
340 kg
1
Kawasaki choper
Długość
250 cm
320 kg
1
HD choper
Długość
250 cm
250 kg
1
Łączna waga:
910 kg
Dystans
439 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Ożarów Mazowiecki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Zielona Góra

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.