(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 17:46

honda civic

(Nr 3002000)
honda civic

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 976.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Avinguda Diagonal 12, Barcelona, 08019, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Calle Estados Unidos 100, Rincón de la Victoria, 29738, Hiszpania

Termin elastyczny