(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Civic (Nr 4501321)

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1100.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1198.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 6 cze 2019 do 7 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Sokołów Małopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.