(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda civic (Nr 4925286)

Honda civic

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 91.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Tunbridge Wells

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Enfield Town

Od 20 sie 2019 do 20 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.