honda civic (Nr 5908763)

honda civic

Marka i model:

honda civic

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1353.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Langenfeld

Od 11 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Argentona

15 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.