Honda Civic (Nr 6448692)

Honda Civic
Waga Sztuk:
Honda Civic 6 Gen. (1995 - 2001) Hatchback 3-Puertas
Długość
418 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
137 cm
ok. 1110 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1110 kg
Dystans: 1361 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Od 14 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.