Honda Civic (Nr 6465473)

Honda Civic
Waga Sztuk:
Honda Civic 8 Gen. [restyling] (2007 - 2012) Hatchback 5-Doors
Długość
425 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
146 cm
ok. 1324 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1324 kg
Dystans: 2843 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Medway, Chatham

Od 4 wrz 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Θεσσαλίας - Στερεάς Ελλάδας, Wolos

Od 11 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.