(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Civic (Nr 6474109)

Honda Civic
Waga Sztuk:
Honda Civic 8 Gen. (2005 - 2008) Sedan 4-Puertas
Długość
448 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1317 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1317 kg
Dystans: 1034 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Oirán

Od 1 wrz 2020 do 14 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.