Honda Civic (Nr 6475543)

Honda Civic
Waga Sztuk:
Honda Civic 7 Gen. (2000 - 2005) Hatchback 5-Puertas
Długość
428 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1311 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1311 kg
Dystans: 1070 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Minorka

Od 10 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 15 wrz 2020 do 21 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.