(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Civic (Nr 7202121)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 4 Gen. (1987 - 1996) Si hatchback 3-Puertas
Długość
399 cm
Szerokość
168 cm
Wysokość
133 cm
ok.
955 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
955 kg
Dystans
327 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Autovía Totana - Mazarrón

11 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Vélez-Málaga

14 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.