Honda Civic (Nr 7532466)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 7 Gen. [restyling] (2003 - 2005) Coupe
Długość
445 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
140 cm
ok.
1160 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1160 kg
Dystans
443 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Girona

Od 27 lut 2021 do 3 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.