Honda Civic (Nr 7548468)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 9 Gen. (2012 - 2015) Hatchback 5-Doors
Długość
430 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1311 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1311 kg
Dystans
788 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 kwi 2021 do 22 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.