Honda Civic (Nr 7585116)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 9 Gen. (2012 - 2015) Coupe
Długość
446 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1266 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1266 kg
Dystans
525 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

13 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

22 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.