Honda Civic (Nr 7651079)

Honda Civic
Waga
Sztuk
Honda Civic 10 Gen. (2015 - 2020) Sedan
Długość
464 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1294 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1294 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New Jersey, Trenton

Od 26 lis 2021 do 27 lis 2021

Adres i termin dostawy

Ekwador, Azuay, Cuenca

Od 17 gru 2021 do 18 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.