(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 13:00

Honda civic type r (2003)

(Nr 2404692)
Honda civic type r (2003)

Marka i model:

Honda civil type r

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2055.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Friedrichshafen, Niemcy

1 mar 2018

Adres i termin dostawy

Vigo, Hiszpania

Termin elastyczny