(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 19:34

Honda Civic Ufo 3d (Nr 2756300)

Marka i model:

Honda Civic Ufo

Waga w kg (łączna):

1250.00

Dystans: 985.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Essen, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Katowice, Polska

Termin elastyczny