(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Civic VII (Nr 5970878)

Honda Civic VII

Marka i model:

Honda Civic

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 167.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Jasionka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.