(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda civik (Nr 6565590)

Honda civik
Waga
Sztuk
Honda civik
Długość
3000 cm
13000 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
13000 kg
Dystans
253 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Bytom

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Grójec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.