Honda Click 125i (Nr 7549859)

Honda Click 125i
Waga
Sztuk
Honda Click 125i
Długość
192 cm
106 kg
1
Łączna waga:
106 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Murcja, Yecla Do

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.