(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda cr 500 (Nr 5418274)

Honda cr 500

Marka i model:

Honda cr 500

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Illinois, Ohio

Od 27 lis 2019 do 25 gru 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, Anglia, Wicklow

Od 1 sty 2020 do 26 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.