(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda CR-V (Nr 5976388)

Honda CR-V

Marka i model:

Honda CR-V

Waga w kg (łączna):

1580

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 623.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Nowe Czaple

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Odrzykoń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.