Honda CR-V (Nr 6708314)

Honda CR-V
Waga Sztuk:
Honda CR-V 3 Gen. (2006 - 2009) Crossover
Długość
453 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
167 cm
ok. 1597 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1597 kg
Dystans 1025 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 26 lis 2020 do 2 gru 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Swindon, Swindon

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.