Honda CR-V (Nr 6744860)

Honda CR-V
Waga Sztuk:
Honda CR-V 5 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
458 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
168 cm
ok. 1586 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1586 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 16 lis 2020 do 16 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.