Honda CR-V (Nr 7582930)

Honda CR-V
Waga
Sztuk
Honda CR-V 2 Gen. [restyling] (2004 - 2006) Crossover
Długość
463 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
171 cm
ok.
1521 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1521 kg
Dystans
3417 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 29 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Manilva

Od 1 lip 2021 do 2 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.