Honda CR-V (Nr 7657215)

Honda CR-V
Waga
Sztuk
Honda CR-V 3 Gen. (2006 - 2009) Crossover
Długość
453 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1533 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1533 kg
Dystans
3347 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 25 cze 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.