Honda CR-V (Nr 7804770)

Honda CR-V
Waga
Sztuk
Honda CR-V 3 Gen. (2006 - 2009) Crossover
Długość
453 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1533 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1533 kg
Dystans
2539 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Aberdeen, Aberdeen

Od 10 lip 2021 do 23 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.